Paysandu си прави домашното, печели Волтасо и влиза в G-8

Пайсанду победи Волта Редонда с 2-1 в Курузу, в Белен, в неделя вечер (22), в мач, валиден за седмия кръг на бразилската серия C. С резултата Бугиман достигна 12 точки и се покачи до 5-то място. Voltaço добавя 10 и пада на осма позиция, като може да напусне G-8 в края на рунда. Марлон, от дузпа, и Данрлей вкара за Лобо. Игор Болт го направи за Cariocas.

Срещата беше много наелектризираща през първото полувреме, като отборите допуснаха няколко нарушения, освен много оплаквания, което доведе до девет жълти картона. Вторият етап донесе игра с по-ниско темпо, без особено вдъхновение за отборите. Въпреки това, избутан от Фиел, Шампионът на шампионите се покачи и получи гол с Данрлей.

Вижте как премина Lance a Lance:

Марлон живее по-добра фаза в Boogeyman | (Снимка: John Wesley/Paysandu)

Първи път:

Интензивност, наелектризиране, много оплаквания и девет жълти картона! Това е обобщението на първите 45 минути от мача между Paysandu и Volta Redonda, в Curuzu. Мачът започна добре. Волта Редонда веднага се опита да предложи игра, докато Пайсанду се опита да контраатакува. Конфронтацията скоро спря, с тежки пристигания от двете страни.

В 10-та минута Патрик Брей успя да направи добра триангулация с Пипико и Сержиньо и беше съборен в зоната. Играчите на Волтачо бяха отвратени от съдийската оценка. Push-push започна и Mikael и Raphael Lucas бяха пожълтени. След четири минути оплакване Марлон най-накрая успя да изпълни дузпата и да открие резултата след силен висок удар, без шанс за Дида.

След това мачът стана жесток. Вписванията бяха подкрити в много случаи. Роджерио Кореа, треньор на отбора на Рио де Жанейро, получи жълт картон за оплаквания. Маркос Жуниор и Педриньо за сериозни нарушения също бяха наказани. Леандро Силва от Пайсанду, след трите картона за Волтасо, също беше предупреден от рефера.

В 25-ата минута Тоскано и Марлон изтеглиха контраатаката, Хосе Алдо получи срещу маркер и му отне известно време, за да докосне Марсело Тоскано, който подава свободен. В продължението на наддаването Леандро Силва пресече в мярката, а Пипико сам се насочи с глава, сваляйки боята от гредата и пропилявайки страхотен шанс. Тиаго получи седми жълт картон, след като се оплака от рефера да спре контраатаката на Пайсанду.

Отборите спряха да взимат карти за известно време и се върнаха към футбола. Бугименът се приближаваше опасно. На 38, Сержиньо го получи, постави го отдясно, търсейки ъгъла и започна викът на публиката за „почти гол“. Три минути по-късно Патрик Брей и Бруно Леонардо се объркаха, Игор Болт остана с нея и удари изхода на Тиаго, изравнивайки играта. Преди да завърши първия етап, Матеус Алесандро се нахвърли силно върху Марлон, спря контраатаката и получи деветата карта.

Марлон получи трети жълт картон и му липсва отборът срещу Манаус
Марлон получи трети жълт картон и му липсва отборът срещу Манаус | (Снимка: John Wesley/Paysandu)

Втори път:

Само за една минута Пипико отклони хвърлената топка в зоната, тя се върна към него, който изрита мрежата отвън. Интензитетът беше по-нисък, но с Volta Redonda доминираше в действията и се опитваше да натисне Boogeyman, който отговаряше на обема на играта скоро след това. Конфронтацията продължи, но никой не създаде шанс за гол.

Времето минаваше и двуцветната тълпа засили вика към Курузу, отвеждайки Бугиман до Волтасо. Натискът започна, докато на 32 Игор Карвальо се възползва от отскока и пристигна, ритайки вратата. Danrlei се отклони по пътя и го изпрати до дъното на струната, причинявайки градския дядо да експлодира и върна Boogeyman отпред. Никой друг не промени резултата и Лобо добави още три важни точки.

Предстоящи игри:

В осмия кръг Пайсанду ще го последва през Белен. Двуцветните ще получат Манаус на стадион Курузу. Двубоят е насрочен за 30-и, понеделник, от 20 часа. Волтасо се изправя срещу Ботафого-ПБ. Мачът се провежда в Нивалдао, Рио де Жанейро, на 29-ти, следващата неделя, от 11 часа сутринта Бразилия.

Треньорът Марсио Фернандеш ще има важни отсъствия срещу Гавиао ду Норте. Халфът Микаел и нападателят Марлон ще изтърпяват автоматично наказание, тъй като получиха трети жълт картон. Уесли и Робиньо са най-котираните в момента, за да ги заменят. Бугименът ще има една седмица, за да изработи промените.