Juventude 0 x 3 Palmeiras 7-ми кръг за Brasileirão 2022

Палмейрас не се нуждаеше от много време, за да осигури победа с 3:0 над Ювентуде, в Caxias do Sul, днес (21), за седмия кръг на Brasileirão. Само за 31 минути отборът на Абел Ферейра отбеляза първите два гола, които дадоха спокойствие на отбора да спечели трите точки и да се нареди във вицелидерство в надпреварата, само на една точка зад лидера Коринтианс.

Дори и без Рафаел Вейга, заради вирус, Палмейрас доминираше практически през целия мач срещу Juventude. В 8-ата минута той откри резултата със Зе Рафаел след центриране на Дуду. На 31 Рони се възползва от объркване в защитата на Гаучо и си осигури победата на Палмейрас. Когато светлините угаснаха, в 47-та минута на второто полувреме, Габриел Менино затвори резултата.

Резултатът отведе Палмейрас до 12 точки в седем мача, изкачвайки се от девето на второ място. Отборът на Абел Ферейра можеше да бъде изпреварен от Ботафого или Америка-МГ, но равенството между двамата го предотврати.

Младежите, от друга страна, остават в зоната на изпадащите на състезанието. Отборът от Рио Гранде до Сул е на 17-о място, само с шест точки.

На живо от Палмейрас

какво идва сега

Палмейрас насочват вниманието си към Либертадорес. Вече се класира за фазата на елиминациите, отборът завършва груповата фаза на домакинството на Депортиво Тачира-ВЕН във вторник (24), в 21:30 (време Бразилия).

Juventude ще има цяла седмица, за да се възстанови от поражението. Следващата среща на отбора ще бъде следващата събота (28), далеч от дома, срещу Форталеза, в 20:30 (време Бразилия).

хронология на играта

Палмейрас доминираше почти през целия мач. В 8-ата минута отборът откри резултата със Зе Рафаел, след центриране на Дуду. На 31 Рони се възползва от объркването в зоната на младежите и вкара втория.

В последния етап тимът на Абел Ферейра знаеше как да контролира ритъма на играта и дори с по-малка интензивност не позволи на съперника да се притеснява. Когато светлините угаснаха, Габриел Менино се възползва от центрирането и вкара трети гол на Палмейрас в 47-ата минута.

Най-добрият: Густаво Скарпа

Халфът се чувстваше комфортно да играе на домакинската си позиция. Участието, тениска 14 накара Палмейрас да не почувства отсъствието на Рафаел Вейга.

Най-лошото: Гийерме Пареде

Нападателят не успява да убеди в Juventude. Все още търсейки първия си гол, той напусна терена, освиркан от публиката на Алфредо Якони, когато беше заменен от Пауло Енрике.

Палмейрас се възползва от крехката маркировка на Juventude

Подредени с халф със стил на голмайстор, Ювентюд прие през първото полувреме стратегията да изтласка топката от Палмейрас. Въпреки че имаше ефект в първите минути, маркировката беше бързо овладяна от защитата на Сао Пауло.

Палмейрас започна да залага на ходовете зад младежката маркировка, което не можа да попречи на вариантите за пасове. Именно с бърз ход от защитата тимът на Абел Ферейра откри резултата в 8-ата минута.

Маркос Роча започна хода с Дуду отдясно. Риза 7 игра за Густаво Скарпа и я получи с бързина. В долната част той центрира за Zé Rafael, за да удари отляво и да удари мрежите.

Без Вейга Густаво Скарпа се откроява в средата

Отсъствието на Рафаел Вейга, възстановяващ се от вирус, позволи на Густаво Скарпа да действа по начина, по който е свикнал. Варирайки между центъра и отдясно, фланелката 14 участва в разиграването на първия гол и имаше два добри шанса да увеличи резултата през първото полувреме, но не успя. Във втория етап той изпълни свободен удар от ъгъла на Сезар, който се протегна, за да предотврати гола.

Игра Палмейрас:

Палмейрас доминираше през целия мач. Трудността на Juventude да се впише в маркировката направи живота по-лесен за хората на Абел Ферейра. Дори и без Рафаел Вейга, отборът на Сао Пауло доминираше в халфовата линия, като Густаво Скарпа действаше по-централно и сменяше местата си с Дуду, в различно време, отдясно.

Игра за младежи:

Ювентюд не можа да намери най-добрия начин да се изправи срещу Палмейрас. Първоначално публикуван при 4-1-4-1, отборът на Рио Гранде до Сул се опита да натисне напускането на съперника, но не успя през първото полувреме. В защита пропуските улесниха бързите действия на Густаво Скарпа и Дуду отдясно.

През второто полувреме отборът на Едуардо Баптиста променя формацията няколко пъти, като влезе в игра при 4-4-2. Нищо не беше достатъчно, за да накара Уевертън да се бори.

Абел наказан заради класиката

Палмейрас няма да може да разчита на Абел Ферейра на пейката в неделя на следващата седмица (29) срещу Сантос, във Вила Белмиро. Треньорът получи третия си жълт картон, когато се оплака от незабелязано нарушение срещу Зе Рафаел. След предупреждението Абел се обърна към рефера Марсело де Лима Енрике: “слабо е, човече…, слабо е”.