Фламенго печели Гояс и прави крачка към мир след бурни дни

След дни, белязани от търкания между треньора Пауло Соуза и вратаря Диего Алвеш, Фламенго показа, че бурното задкулисие не се намесва и победи Гояс с 1-0 този следобед (21), на Маракана, за седмия кръг на шампионата. бразилски.

Голът на мача отбеляза Педро в началото на първото полувреме. Резултатът дава глътка въздух на Рубро-Негро след лош старт в Бразилияо. Това беше едва втора победа за отбора в надпреварата. Като цяло това са четири поредни мача без загуба.

В следващия кръг на Бразилияо Фламенго ще играе класиката срещу Флуминензе в неделя (29), от 18 часа, отново на Маракана (командата на Грипа). Предишния ден от 16:30 ч. Гояс приема Ред Бул Брагантино в Гояния.

Преди класиката Фламенго все пак излиза на терена в средата на седмицата. Във вторник (24), от 21:30 ч. Рубро-Негро се изправя срещу Спортинг Кристал-ПЕР, също на Маракана, за последния кръг от груповата фаза на Либертадорес. Отборът на Пауло Соуза вече се класира за осминафиналите на континенталния турнир.

Фламенго на живо

Феновете подкрепят, но протестират след края на мача

През по-голямата част от времето атмосферата беше на празнуване и подкрепа на Маракана. Преди мача феновете поискаха състезание и освиркваха треньора Пауло Соуза. В последния участък Гояс издигна линиите и създаде атмосфера на опасение сред присъстващите. „Това не е Васко, това е Фламенго”, беше един от основните викове. Имаше обиди към Маркос Браз и Родолфо Ландим. Въпреки победата, отборът беше освиркан след края на мача.

Кой се справи добре: Габигол

Той действаше като точка гард и диктуваше ритъма на основните офанзивни ходове на Фламенго. Той дори започна гол играта на отбора в мача с красив пас на тривела. Въпреки че остана празен, той беше един от акцентите на победата на червено-черните.

Кой беше лош: Бруно Енрике

Нападателят беше преследван много и страдаше от фаулове на Гояс, но пропусна прости движения. Той имаше добра възможност за гол през първото полувреме, но спря в Тадеу.

хронология на играта

Фламенго доминираше в действията на мача от самото начало и успя да открие рано резултата. В 16-ата минута на първото полувреме, след добра размяна на пасове, Педро получи центриране на Матеузиньо и завърши с първия удар за 1:0. Рубро-Негро все още имаше гол на Пабло, отменен поради нарушение в атака.

Второто полувреме беше по-бавно, без толкова положения. Фламенго създаде по-малко, отколкото в началния етап и отстъпи на Гояс, особено в последния участък от мача. Резултатът обаче остана същият.

Играта на Фламенго

Преди топката да се търкаля, тълпата помоли актьорския състав за състезание. Точно това успя да представи отборът на терена през първото полувреме. Пауло Соуза избра офанзивен състав, с Педро и Габигол заедно и един халф по-малко. Предложението беше ясно: Гояс в корнер, да запази владението на топката в полето за атака и да не дава места. Приходите паднаха в последния етап и екипът имаше известни страхове. Отборът завърши мача с четирима халфове.

Игра Гояс

Отборът на Джаир Вентура допусна гола рано за Фламенго и не показа сили да реагира. През второто полувреме треньорът смени формацията, но Гояс продължи да има малко офанзивна сила, но повече владееше топката. Аподи беше един от основните аутлети, но Айртон Лукас победи нападателя.

Соуза получава освирквания, но изборът на Педро работи

За пореден път португалският треньор беше освиркан при обявяването на състава на Маракана. С търкалянето на топката обаче атмосферата стана по-спокойна. И единствената промяна, която треньорът направи на отбора във връзка с последния мач (Педро замени Андреас Перейра), се изплати. Отборът се справи добре и централният нападател беше решаващ за победата.

Габигол играе нова роля и се справя добре

Педро беше избран за еталон за атаката. С това фланелка 9 действаше по-назад от обикновено, на практика като точка гард. Той беше много добър в създаването на игри, включително хода, който доведе до първия гол, с хубав пас за тривела за Матеузиньо, за да асистира на Педро.

Аподи пропуска шанса за равенство

В 45-ата минута на второто полувреме нападателят на Гояс получи в чисто състояние да изравни мача, но изолира и пропиля невероятен шанс.

Хюго: повече подкрепа, отколкото освирквания

За разлика от миналия вторник (17), при победата с 3-0 над Universidad Católica-CHI, Уго получи примирие от публиката и получи повече стимули, отколкото освирквания от трибуните. На терена той нямаше толкова много работа.

Диего Алвес посещава Маракана

След като беше център на големия спор през седмицата на Фламенго заради търканията с треньора Пауло Соуза, вратарят беше на стадиона и се качи на терена по време на загрявката на отбора, заедно с други контузени състезатели. Той остава извън битка поради пубалгия.