С хеттрик на Мбапе и 100-ия гол на Неймар ПСЖ разбива и изпада Мец

Мбапе беше името на ПСЖ при разгрома с 5-0 над Мец днес (21). С подновяването до 2025 г., обявено минути преди топката да се търкулне в Парк де Пренс, нападателят отбеляза три пъти в мача, който обяви пропадането на съперника в 38-ия и последен кръг на френския шампионат.

Други голове на отбора също бяха специални. Неймар, който отбеляза третия си гол, достигна 100-ия си гол за клуба. Ди Мария, който отбеляза пети, се сбогува и плака много, аплодиран от колегите си и публиката.

Срещата започна добре за гостите, но ПСЖ доминира напълно след 15 минути на първото полувреме и нямаше затруднения да стигне до зоната на съперника и да размаха мрежите. Вече шампион, клубът завърши с 86 точки. След сблъсъка започна тържеството за завоюването на 10-та титла от първенството на Франция.

От друга страна, Мец изпаднаха с неуспеха. С равенството 1-1 на Сент Етиен с Нант, Мец се премести на 19-то място с 31 точки. Сент Етиен, който е най-големият френски шампион до ПСЖ, ще оспорва плейофа срещу изпадане.

Мбапе празнува подновяването с ПСЖ

Изображение: Кристиан Хартман/Ройтерс

Мбапе празнува на сбогуването със сезона

Аплодиран в състава, при обявяването на постоянството и на полето, Мбапе се представи страхотно. Изправен пред крехката защита на съперника, той се възползва от партньорството с Неймар и малко по-нисък Меси, за да вкара три пъти.

След мача играчът все пак ще получи две награди. Най-добрият голмайстор и топ сервитьор в отбора, той се очаква да спечели награди съответно от бившия нападател Доминик Рошето и бившия вратар Бернар Лама.

два страха

Гостите се нуждаеха от резултата, за да избягат от изпадане и имаха две добри възможности да открият резултата през първите 15 минути. Папе Сар, сам в зоната, удари първи и го прати над гредата в 12. Две минути по-късно Канде рита и Навас разпространи.

Мбапе започва шоуто

Доминацията на ПСЖ започна в 15-ата минута и продължи до края на мача. Възползвайки се от крехкостта на съперника, домакините създадоха много положения и откриха резултата с Мбапе на 23. Той получи красиво хвърляне от Ди Мария, изчисти маркировката и я изпрати в дъното на мрежата.

Четири минути по-късно той получи пас от Меси и спаси втория си, също с левия крак. В задната част на защитата той се изправи очи в очи с вратаря и даде лек щрих към вратата.

Неймар е на 100

Неймар и Мбапе празнуват - Кристиан Хартман/Ройтерс - Кристиан Хартман/Ройтерс

Неймар и Мбапе празнуват

Това беше денят на французина, но бразилският нападател също постигна страхотна оценка в ПСЖ. Той отбеляза с Ди Мария и получи почти в малката зона, само със задачата да го прати в дъното на мрежата. Това беше 100-ият гол на бразилеца за ПСЖ.

„Много съм щастлив, че достигнах толкова висока оценка с Париж. Много съм щастлив и се надявам да продължа да създавам история в клуба“, каза играчът на полувремето.

Хеттрик

Вече беше лесно за Мбапе, но защитата на Мец все още се колебаеше да помогне. С топката той отсече десния си крак и я прати към празната врата, като вкара третия си гол в 4-ата минута на финалния етап.

Мец е с едно по-малко

Мисията на гостите се усложни още повече в 13-ата минута на второто полувреме. Траоре получи втори жълт картон за тежък мач срещу Неймар и остави Мец само с 10 на терена.

Ди Мария вкарва, плаче и си тръгва на висок

За разлика от Мбапе, аржентинският халф изигра последния си мач за ПСЖ днес. Със свободата да въоръжава нападателите, аржентинецът изигра страхотен мач и получи пети гол на клуба. При красив ход на Мбапе топката остана при Меси, който удари с воле и удари гредата. Ди Мария взе отскока, дриблира защитата и напусна своята в 20-ата минута на второто полувреме.

Играчът не успя да сдържи емоцията си и се разплака, след като замахна с мрежата. Той излиза на високо ниво с публиката, която издигна банери, възхваляващи уважението си към клуба, и го аплодираха много, когато беше заменен в 29 от второто полувреме за влизането на Ерера. Всички играчи също отидоха да поздравят играча – който е най-великият сервитьор в историята на отбора със 118 асистенции – преди да напусне терена.

Меси отново удря гредата

Ударът на Ди Мария преди гол беше 12-ият удар за Меси за сезона. Играчът води необичайната позиция сред главните лиги в Европа.

Но това не беше единствената топка на напречната греда на ПСЖ. Преди него, в 16-ата минута на второто полувреме, Мбапе също се спря на гредата в ход, който работи с Неймар.