Палмейрас побеждава Juventude и “качи асансьора” на масата на Бразилияо

Палмейрас победи Ювентуде с 3:0 тази събота в Caxias do Sul за седмия кръг на Бразилия-2022. С резултата Вердао се качи на “асансьора” и направи добро изкачване в таблицата, за да се доближи до лидерите с 12 точки. Головете отбелязаха Зе Рафаел, Рони и Габриел Менино в последните минути. Домакините от своя страна имат само шест точки и остават в зоната на залепване на шампионата.

ГАЛЕРИЯ
> Спомнете си подписите на Палмейрас в ерата на Андерсън Барос

ТАБЛИЦА
> Вижте класификацията и симулатора на Brasileirão-2022, като щракнете тук

> Открийте приложението за резултати LANCE!

Палмейрас надделя, доминира в играта и открива 2-0 на таблото

Срещата започна с търсене на висок натиск на домакините, задушавайки Палмейрас в защитата си. В продължение на осем минути стратегията работеше, но при първата атака на Палмейра тя се срина. В добър ход от дясната страна Маркос Роча игра за Дуду, който вкара с Густаво Скарпа, фланелка 7 центрира назад и Зе Рафаел с левия си крак завърши за гола, за да открие резултата. 1 до 0.

Оттук нататък отборът на гостите пое играта и започна да намира още повече пропуски в защитата на Юве, особено Густаво Скарпа, който игра свободно, без отбелязване. В 17-та минута той намери място и уцели вратата, минавайки близо до гредата на Цезар. По-малко от пет минути по-късно Хорхе центрира, топката се отклони и “намери” Скарпа, който сам стреля над гредата.

С толкова много възможности и толкова обем, вторият гол на Палмейрас изглеждаше въпрос на време. В 30-та минута след ъглов удар топката премина от едната страна в другата на полето, докато Мурило опита пас и беше оставена на Рони, с каруца, да играе за вратата. 2 на 0 за отбора на Абел Ферейра, който доминираше в мача.

Все още имаше време Рони да пробва колело, без успех, възползвайки се от изискания пас на Данило, а Рафаел Наваро да се опита да отрази с глава удар на Скарпа и почти да направи третия. Но Ювентюд беше този, който се опита да окаже натиск в края и уплаши Уевертън. Ударът с глава на Витор Мендес обаче мина. Така мачът премина към полувремето при резултат 2 на 0 за Паулиста.

Палмейрас продължава с контрол, прави трети и потвърждава победата

На връщане от съблекалните Ювентюд изглеждаше по-внимателен и успя да натисне Палмейрас, който се върна разпръснат, давайки на съперника две възможности в контраатаки в рамките на няколко минути. В първата третина на финалната фаза най-добрите шансове от Палестина бяха със Скарпа в комплект.

Палмейрас продължи да пада в продукцията и даде пространство на противника за атака, което от своя страна не можа да изплаши гола на Уевертън. Няколкото пъти, когато успя да подаде с топката под контрол към офанзивното поле, Скарпа пое най-опасния ритник извън зоната. След това дойде ред на Брено Лопес.

Във финалната част на второто полувреме Абел Ферейра реши да смени отбора и да спаси няколко фигури. Ако представянето вече беше в спад, то се влоши, но въпреки това Данило успя да рискува с красив удар и почти вкара третия, предотвратен от Сезар. След това, след ъглов удар, почти Уилям Матеус отстъпи за Юве. В добавеното време обаче Габриел Менино опита центриране в зоната и топката мина право във вратата, правейки 3-0 на таблото.

И сега?

С победата Палмейрас вече има 12 точки и се изкачва на някои позиции в таблицата близо до сегашните лидери. Следващия вторник отборът на Абел Ферейра насочва вниманието си към Либертадорес, когато се изправят срещу Депортиво Тачира в 21:30 часа на Алианц Парк. Младежите имат шест точки и остават в зоната на изпадащите. Следващият мач е срещу Форталеза, в събота.

ЛИСТ С ДАННИ
МЛАДОСТ 0 х 3 ПАЛМИ
Местно:
Алфредо Якони, в Caxias do Sul (RS)
Време за среща: 21.05.2022 г. – 19 ч
Рефер: Марсело де Лима Енрике (CE)
спомагателни елементи: Nailton Junior de Sousa Oliveira (CE) и Marcia Bezerra Lopes Caetano (RO)
VAR: Емерсон де Алмейда Ферейра (MG)
Аудитория/Приходи: 5 513 платци / 108 470,00 R$
Жълти картони: Витор Габриел, Джадсън и Жан (JUV) Абел Ферейра (PAL)
червени картони:
цели: Зе Рафаел (8’/Q1) (0-1), Рони (30’/Q1) (0-2) и Габриел Менино (47’/Q2) (0-3)

МЛАДОСТ: Цезар; Родриго Соарес (Габриел Тота, на 32’/2ºT), Витор Мендес, Рафаел Форстър и Уилям Матеус; Жан (Рикардо Буено, на 32’/2ºT), Юри (Бруниньо, на 19’/2ºT) и Джадсон; Оскар Руиз (Витор Габриел, на 9’/2ºT), Гийерме Пареде (Пауло Енрике, на 19’/2ºT) и Пита. техник: Едуардо Баптиста.

ПАЛМИ: Уевертън; Маркос Роча, Кушчевич, Мурило и Хорхе; Данило, Зе Рафаел (Атуеста, на 35’/2ºT) и Густаво Скарпа (Уесли, на 32’/2ºT); Дуду (Габриел Менино, на 32’/2ºT), Рони (Naves, на 35’/2ºT) и Рафаел Наваро (Брено Лопес, на 24’/2ºT). техник: Абел Ферейра.

Палмейрас победи Juventude (Снимка: Cesar Greco/Palmeiras)