Мишел Перейра има епична битка, побеждава Сантяго Понзинибио в UFC Las Vegas 55 и предизвиква Хорхе Масвидал

М. Перейра (вляво) победи С. Понзинибио (вдясно) в UFC Лас Вегас 55. Снимка: Publicity/UFC

Изпълнено обещание. В сблъсъка между ‘Бразилия и Аржентина’, по-добре за Мишел Перейра. Представено в UFC Лас Вегас 55проведена тази събота (21), ‘Paraense Voador’ изживя епична битка срещу Сантяго Понцинибио. В края на три рунда, белязани от откритата битка, tupiniquim беше обявен за победител с разделното решение на съдиите.

След друга презентация, Перейра се върна, за да покаже еволюцията с ръкавиците на Ultimate. С победата над аржентинеца Мишел вече трябва да влезе в топ 15 на полутежка (до 77 кг.).

Отговорен за предоставянето на едно от най-големите предизвикателства в кариерата на “Paraense Voador”, Сантяго Понцинибио не скри разочарованието си след официалното обявяване на резултата. Xodó от феновете на Tupiniquim, боецът достигна до точката на две поредни препъвания.

В голям момент Мишел стигна до пет поредни победи в компанията. В интервю, което все още е в октагона, бразилецът не губи време и предизвика Хорхе Масвидал и Нейт Диасзвезди от категорията, водена от Камару Усман.

Битката

Конфронтацията започна, че Мишел пое инициативата с шут към линията на пояса на аржентинеца. В поредицата Перейра последва по-агресивно и опита поредица от удари. „Параенсе Воадор“ последва по-агресивен в началото на мача, докато Сантяго се опита да намери най-добрата дистанция за удар. След около минута Мишел кацна чисто по лицето на аржентинеца. В средата на кръга Понцинибио атакува бразилеца с лоу кик. Двубоят продължи напрегнато, като главните герои започнаха най-добрите си атаки. Към последната минута директен удар от Параензе разтърси Сантяго. Аржентинецът опита да се възстанови, но продължи да върви към Тупиниким. В последните секунди бойците се отправиха към права стойка, но нямаше повече време.

Във втория рунд първата атака дойде от бразилеца, който рискува комбинация от директен удар и удар. Сантяго отвърна с кръстоносец, който спря пред стражата на Тупиниким. ‘Paraense Voador’ се завърна, за да замахне аржентинеца с права. В добър момент Мишел продължи агресивно и комбинира удари и ритници. Близо до средата на етапа Перейра показа движение и избегна най-добрите атаки на аржентинеца. С малко повече останало до края на кръга, Мишел получи тежък прав от аржентинеца. Бразилецът обаче не се уплаши и продължи да отговаря на авансиите на съперника си. В последната минута състезателите приеха откритата битка и вдигнаха истинска битка. Към края на рунда аржентинецът се възползва от невниманието на бразилеца и свали съперника си на земята, но нямаше повече време.

Последният кръг започна с измерване на силите на състезателите в центъра на октагона. Още в началните моменти Перейра пусна висок удар и продължи да атакува с удари и ритници. Сантяго отговори с опасност, атакувайки с прави и удари, които избухнаха в лицето на бразилеца. Аржентинецът го последва в добър момент и заби кроше, което накара Перейра да замахне. Понцинибио намери най-добрата дистанция и отбеляза с удари и прави. Перейра се опита да се възстанови, но беше „преследван“ от аржентинеца в октагона. Борбата продължи напрегната, като атлетите дадоха всичко на полето на борбата. Към последната минута атлетите продължиха да провеждат най-добрите си атаки, докато публиката в UFC Apex аплодираше с всеки удар. В последните секунди бойците си размениха удари в центъра на октагона, но нямаше повече време.

Статистика на ‘Перейра срещу Понзинибио’

Резултати от UFC Лас Вегас 55

ОСНОВНА КАРТА

Тегло на петела (до 61,2 кг.): Кетлен Виейра победен Холи Холм с единодушно решение на съдиите (48-47, 47-48, 48-47)

Средно тегло (до 77 кг.): Мишел Перейра победен Сантяго Понцинибио в разделното решение на съдиите (28-29, 30-27, 29-28)

Средно тегло (до 83,9 кг.): Чиди Ньокуани победен Душко Тодорович с нокаут (лакът) в 4:48 на R1

Тегло на сламата (до 52,1 кг.): Табата Ричи победен Поляна Виана с единодушно решение на съдиите (29-28, 29-28, 29-28)

Средно тегло (до 83,9 кг.): Парк Джун Йонг победен Ерик Андерс в разделното решение на съдиите (29-28, 28-29, 29-28)

ПРЕДВАРИТЕЛНА КАРТА

Средно тегло (до 83,9 кг.): Джоузеф Холмс победен Ален Амедовски чрез подаване (заден гол дросел) 1m04s от R1

Тежко тегло (до 120,2 кг.): Затворът Малхадиньо победен Паркър Портър чрез подаване (задушаване) 4 минути 35 секунди от R1

Леко тегло (до 70,3 кг.): Медицински Урош победен Омар Моралес с технически нокаут 3m5s от R2

Тегло на петела (до 61,2 кг.): Джонатан Мартинес победен Винс Моралес с единодушното решение на съдиите

Лека категория (до 65,7 кг.): Полутежка (до 65,7 кг.): Чейс Хупър победен Фелипе Кабокао с технически нокаут 3 минути от R3

Тегло на сламата (до 52,1 кг.): Сам Хюз победен Елиз Рийд с технически нокаут в 3 минути 52 секунди от R3