Мисия невъзможна? Флуминензе отбеляза само шест гола веднъж при гостуване на Бразилия в официални турнири | флуминензе

След равенство без голове с Унион Санта Фе миналия четвъртък, за Sudamericana, Флуминензе сега трябва да се надява на равенство между аржентинците и Жуниор Баранкиля, в допълнение към постигането на трудната мисия за победа с шест гола – далеч от дома. къща — във финалния кръг. Макар и труден, подвигът не е безпрецедентен в историята на трикольора.

Единственият път, когато Флуминензе наложи разгром от такъв мащаб, играейки като гост, беше в Либертадорес от 1971 г. първата “Трикольорна машина” на терена, бразилски шампион през 1970г.

+ Искате ли да превърнете вашите футболни знания в парични награди във всеки кръг на Brasileirão? Достъп до Cartola Express!

По това време Libertadores имаше друг формат. Първоначално 20 клуба бяха разделени на пет групи по четирима и играха напред-назад един с друг. Само най-добрите завършили напред. Във втората фаза петте отбора се присъединиха към шампиона от предишното издание и бяха разделени на две групи. Отново отборите се изправиха един срещу друг в двубой в групите, като най-добрите от всеки се класираха за финала.

Jornal dos Sports подчертава двете поредни победи на Fluminense във Венецуела (по това време победата струваше само две точки) — Снимка: Reproduction/Jornal dos Sports

В група 3 от първия етап на състезанието отборът, шампион на Бразилия миналата година, беше разтърсен от две победи като гост над Палмейрас и Депортиво Галисия (VEN).

+ Прочетете още новини от Fluminense

Срещу Депортиво Италия Флуминензе се наложи в играта от първоначалните ходове и командваше мача. Депортиво Италия дори се опита да утвърди командването на терена, но имаше трудности при намирането на места в трикольорната защита и в крайна сметка се оказа лесна плячка за “Машината”.

В 29-ата минута на първото полувреме Кафуринга търсеше основната линия, когато беше фаулиран. След свободен удар на Оливейра, Мики направи лекия блок, а Самароне насочи с глава, за да открие резултата.

В последния етап, в 14-ата минута, Кафуринга нахлу в зоната и игра за Мики, за да го натисне в мрежата и да удължи маркера. При неудобния резултат Депортиво беше принуден да остави повече, за да опита да обърне резултата, което отвори пространства във венецуелския отбор и улесни пътя на Flu към разгрома.

Да вървим бразилски! Най-голямото предложение на игри на цена, която дава играта. Абонирайте се за Premiere!

На 23 Лула го получи от Денилсън и обикаляше, дриблирайки всички, докато не го отне на вратаря и вкара третия трикольор. Лявото крило беше отговорно и за четвъртата игра, когато нахлу в зоната и даде на Мики да вкара отново при 30. В следващата минута самият Лула отбеляза петата. Шестият гол падна в 42-ата минута, когато Джаир нахлу в зоната и получи дузпа. Кафуринга отбеляза и затвори резултата.

След трикольорната “топка” “Jornal dos Sports” се отнася към отбора като “практически класиран” за три поредни мача у дома. Не това се случи. Отборът дори победи Депортиво Галисия с 4-1 у дома, но препъна в последните два мача, в Маракана, и се озова на второ място в групата с осем точки, две по-малко от Палмейрас.

Още една приятелска победа

В допълнение към победата над Депортиво Италия, Флуминензе спечели с повече от шест гола в Купата на Монтевидео през 1954 г., летен турнир, провеждан в столицата на Уругвай. Триколор победи Спортиво Лукеньо (PAR) с 8-1 през януари същата година. По това време Теле откри резултата при 37 през първото полувреме, Робсън, Вилялобос и Сениньо отбелязаха по два пъти през второто полувреме, а Едмилсън затвори резултата при 42. Грипът завърши приятелското състезание на трето място, докато Пенярол взе титлата .

Вестник “O Globo” подчертава победата над Sportivo Luqueño — Снимка: Reproduction/O Globo

Въпреки трудността да се обърне ситуацията в Копа Судаамерикана, трикольорният състав прие позата да не хвърля кърпата в състезанието. Речта на групата трябва да се вярва, стига да има математически шансове за преминаване към осминафиналите на турнира.

– Знаехме, че трябва да победим тук, за да продължим много добре в първенството, и съжаляваме за тези две точки, които оставихме, срещу отбор, който знаехме, че ще ни донесе трудности. Но ние продължаваме да вярваме в класирането и ще продължим така до края – каза Нино след мача.

“Ще дадем живота си, ще вкараме колкото се може повече голове. Ще се борим до края”, каза Луис Енрике.

Луис Енрике в действие за Флуминензе срещу Унион Санта Фе — Снимка: EFE/Хавиер Ескобар

Флуминензе се завръща на терена в Копа Судаамерикана, за да се изправи срещу Ориенте Петролеро в четвъртък, в 21:30 ч. (време Бразилия), на стадион Ел Тахучи, в Санта Крус де ла Сиера. Триколор е трети в група H с осем точки, а лидерът е Жуниор Баранкила с 10.

За да се класира за осминафиналите, Трикольор трябва да се надява на равенство между Унион Санта Фе и Жуниор в Колумбия, освен че трябва да победи в Боливия с шест гола разлика. За Бразилияо отборът се изправя срещу Форталеза в неделя, в 16:00 (време Бразилия), на Кастелао.