Без Рафаел Вейга и Густаво Гомес, но с много амбиции. Палмейрас побеждава Ювентюд и вече е вицелидер на бразилеца – Призма

Сао Пауло Бразилия

Абел Ферейра удържа на думата си.

Разговаряйки с актьорския състав и ръководството, португалският треньор предупреди, че вижда условия Палмейрас също да се бори за шампион на Бразилия, без да се отказва от Либертадорес.

И без най-мозъчния си играч Рафаел Вейга и най-добрия му защитник Густаво Гомес, португалският треньор изгради Палмейрас с ефективност, жизненост, сериозност и талант. Той също така спаси отбора си за важния мач срещу Депортиво Тачира, където победата е задължителна, за да се осигури най-добрата кампания в груповата фаза на Либертадорес.

Той е опитомил противник, който често е много опасен. Juventude спечели в Caxias do Sul с 3:0, голове на Zé Rafael и Rony през първото полувреме. А в края на второто полувреме Габриел Менино неволно отбеляза своя.

Резултат, който извежда отбора до вице-ръководството на бразилеца.

Впечатляващо, толкова твърдо, решително.

„Много се радвам за свършената работа. Отборът е много постоянен. Целта ни е да спечелим всички състезания. Днес дебютираме с още едно дете от базата (защитникът Naves).

„Знаехме, че една победа ще ни постави близо до четворката. Благодарение на качеството, което имаме, можем да го направим по всяко време. Ако се задържим, можем да излезем с победата. Нашата защита е най-малко изтекла защото имаме много квалифициран отбор отпред”, обясни опитният Маркос Роча.

Палмейрас има 11 гола за и пет срещу в седем мача. Те спечелиха три, направиха три равенства и загубиха само един мач в бразилеца. Освен това вече е класиран за осминафиналите на Либертадорес, с най-добра кампания в пет кръга. Освен това е в осминафиналите на Купата на Бразилия.

Едуардо Баптиста все още има същата мания, режисьор, който и отбор да е. Когато се изправи срещу Палмейрас, той извежда играчите си отпред, опитвайки се да вкара топката в аут. Може би това е дори травма за светкавичния му престой в Палестра Италия, който продължи само четири месеца, през 2017 г.

Това се случи в Caxias. Дори в лицето на много превъзходен съперник, той се опита да накара Ювентюд да се задуши, търсейки да открие резултата, да играе в контраатаки. Но техническата, физическата и тактическата малоценност на отбора на Гаучо беше твърде голяма.

С авторитет Палмейрас се наложи в защитата със своите четирима защитници, трима халфове с огромно движение и още двама бързи нападатели отстрани на терена. И довършител.

Това беше достатъчно за поддържане на тактическата структура и скоро Палмейрас започна да се възползва от напредналата халфова линия на Juventude. И само 30 минути бяха необходими на настоящия двукратен шампион на Либертадорес, за да открие преднината с 2:0.

Първият гол падна в осмата минута, в игра “на ръка”, тренирана до изтощение от Абел Ферейра. Маркос Роча обслужва Дуду. Умел, той отиде до задната линия и сервира за Zé Rafael, който влизаше свободен от входа на зоната. Ударът беше смъртоносен, без шанс за защита за великия вратар Сезар.

Мачът ставаше все по-предвидим. С Juventude измъчван, търсещ да бяга, да се бие, но спира пред позата на модерен отбор, центриран, наясно какво трябва да направи. Ентусиазмът на феновете на Caxias намаляваше, тъй като страхливостта на сблъсъка беше очевидна.

Рафаел Вейга не игра, защото имаше вирус. Густаво Скарпа имаше шанса да играе централно и изигра мач, достоен за най-добрите му времена във Флуминензе. Разпределяне на топката, правене на инфилтрации, маси и красиви удари, за да накара César да работи.

Вторият гол беше въпрос на време.

И той дойде на въздушните балове, друг специалитет от Палмейрас. Чилийският защитник Кушчевич спечели на върха и уреди Рони да натисне в мрежите. 2-0 на 30 минути.

Всички хора, които бяха на стадион Алфредо Якони, знаеха. Мачът беше решен. Отборът на Едуардо Баптиста нямаше сили да вкара два гола на Палмейрас. А отборът на Абел можеше да направи много повече, ако Juventude се отвори завинаги.

Самите Палмейрас знаеха, че вече няма причина да бягат отчаяно. И започнаха да си разменят по-сигурни пасове, да запазят контрола над играта. Нямаше причина за износване.

Оттук и важността на тактическото съзнание. Дръжте пространствата запълнени, доминирайте над топката. Играта.

Единствената липса на контрол върху топката от Палмейрас беше с поведението на Абел Ферейра. Не беше отсъден фаул в полза на вашия отбор, в средата на терена. И той загуби контрол, оплака се, проклина. И той взе третия жълт картон от Марсело де Лима Енрике. Той няма да работи в класиката в неделя, 29-и, срещу Сантос, във Вила Белмиро. Напълно ненужни.

„Нямам много късмет с този съдия. Много е лесно да дам жълт картон и приемам, че той ми даде, но беше чист фаул, който не знам защо не вкара. И тогава този, който съм повече… като не дава жълто на играча на Рони.Приет, каза, че е слаб, не трябваше да вика, може би четвъртият съдия чу.

„Фолът на Зе е ясен, но аз просто се ядосвам, защото не е последователен. Понякога той свиква фалове, които не са, ясни фалове за жълто и не работи. Но аз говорих много за съдийството, усетих реферът е уморен, винаги далеч от пиесите”, каза Абел Ферейра след мача. Знаейки, че няма да командва на пейката Палмейрас срещу Сантос.

След предвидимия нов тласък на Juventude, за да се опита да намали недостатъка, в първите минути на второто полувреме Палмейрас последва мисията си по упорит начин да напусне Рио Гранде до Сул с трите точки. Без да излагате играчите на удари или износване.

Абел спасяваше основните си атлети за Либертадорес, той направи дебют на Naves. И също така видя как Габриел Менино, играч, който се опитва да си върне самочувствието и добрия футбол, вкара своя гол. В 46-ата минута на второто полувреме. При опит за центриране топката се отклони към защитника Фостър и излъга Цезар.