Андерсън Силва демонстрира движение и почти достига до нокаут в изложбената битка срещу Бруно Кавейра

А. Силва (вдясно) и Б. Кавейра (вляво) изравниха в боксов мач. Снимка: Репродукция / FRONTROW

Безспорна легенда на бойните спортове, Андерсън Силва се завърна, за да напълни очите на феновете в нова презентация в бокса. Бившият шампион на UFC, бразилецът прие предизвикателството да премери сили със своя сънародник Бруно Кавейра за “Единство на Абу Даби“, който се проведе тази събота (21) в Обединените арабски емирства. Според споразумението, ако нямаше нокаут в осемте рунда, битката щеше да има „равенство“ като официален резултат.

В третото си представяне след напускането на Ultimate Силва за пореден път доказа, че все още има условия да се представи на високо ниво. Бразилецът показа комбинации, движение и се доближи до нокаутиране на сънародника си в петия рунд.

Отговорен за споделянето на ринга с жива легенда, Бруно не скри емоцията си, когато се изправи срещу стария съотборник от ‘Team Nogueira’. Звезда в Обединените арабски емирства, Кавейра му благодари за предоставената възможност и обра овациите на публиката.

Бурни овации на събитието, Андерсън посочи какъв може да бъде следващият му ангажимент в бойните изкуства. Бразилецът беше отворен за участие в състезание по джиу-джицу и не изключи Абу Даби като една от дестинациите.

Битката

Сблъсъкът започна с измерване на дистанция и размяна на удари в центъра на ринга. Андерсън игра на базата на лявата ръка и се опита да съкрати, за да влезе в обсега на действие на съперника. В последната минута Кавейра докосна легендата с кроше, но “Паяк” пое добре атаката. Към края на етапа Силва тръгна към противника си и хвърли прави, но нямаше повече време.

В реванша Андерсън пое инициативата, хвърляйки поредица от удари. Череп отговори с натура. Към последната минута Бруно атакува с две крошета в кръста на ‘Spider’, който хвърли прав, но ударът мина празен. В последните секунди Силва беше притиснат към въжетата и пое някои атаки, но не помръдна.

Третият рунд започна с Андерсън, който докосна опонента първи с удар. Легендата се качи и атакува с прави и центрове, което вдигна зрителите. В последната минута бразилецът игра нисък гард и се опита да привлече Бруно за контраатака. Череп тръгна към Андерсън, но пропусна атаките. Силва държеше гарда, но нямаше много екшън сред звездите.

В четвъртия рунд Силва отново нанесе първия удар с удар. Бившият шампион на UFC се движеше добре и атакуваше с удари и прави. Череп показа концентрация и изчака най-добрия момент да отговори. Към последната минута ‘Spider’ се покачи, натиснат с комбинации и бойците отидоха в клинча. Разделен от рефера, битката придоби интензивни тонове, с откровена размяна между протагонистите. Силва се освободи, но Кавейра също атакува с мощни удари.

В петия рунд състезателите се върнаха агресивни. В началните моменти легендата атакува с комбинации от куки по линията на талията на Бруно. Кавейра тръгна към паулиста и нанесе мощно центриране на бившия шампион на UFC. Андерсън не показа никакъв дискомфорт от атаките на сънародника си и в последната минута “Спайдър” насочи лява бомба към Кавейра, който пое добре атаката. В последните секунди Силва започна да притиска противника към решетките и наказа съперника. С атака близо до звънеца Бруно отиде до платното и реферът откри отброяването, но все пак имаше бой.

В шестия рунд Кавейра се върна по-агресивен. Силва вдигна гарда и действа при контраатаката. Легендата на UFC следваше по-добре в сблъсъка и чакаше грешка на съперника. В последните секунди Силва се върна, за да натисне противника близо до въжетата, но щурмът завърши без много действия между бразилците.

Седмият рунд започна с Caveira, който пое инициативата с удар. Андерсън отговори наподобяващо. Срещата се игра в центъра на ринга, но без сила и в двете части. Към последната минута Силва се върна и хвърли комбинация от удари и прави срещу Кавейра, който се защитаваше добре. Към края на сблъсъка състезателите влязоха в прав бой, с предимство за бившия шампион на UFC. Сцената завърши с опит на Бруно да постави Силва близо до решетките и с чисто центриране в лицето, но нямаше повече време.

В последния рунд Силва продължи да показва добро движение и „преследва“ съперника си по ринга. Дълго в началните моменти Андерсън притисна своя сънародник към въжетата и комбинира куки и куки по тялото на противника си. Силва продължи да впечатлява с действието на събитието, а Бруно се опитваше да се възстанови. Сблъсъкът завърши с размяна на удари на състезателите близо до въжетата.

Резултати от Abu Dhabi Unity

ПЪЛНА КАРТА

Теглото ще бъде обявено: Флойд Мейуедър срещу Дон Мур

Тегло до 88 кг: Андерсън Силва х Бруно „Череп“ Азередо завърши наравно*

Под 59 кг: Delfine Parsoon победи Maiva Hamadouche с единодушно решение (97-94, 97-83, 96-94)

Тегло до 91 кг: Badou Jack победи Хани Атийо с нокаут 46 секунди от R1

*Споразумението би било, че ако нямаше нокаут, битката ще завърши наравно.